Szénási Virág – Snowkite világbajnok

In Hírek, Podcast by adrenalinsportokLeave a Comment

Mikor még a Formula Kite az olimpián mixed relay-nek volt betervezve, akkor ismerkedtünk meg Virággal, aki itthon talán a legügyesebb női kiteos. Kb. 1.5 éven keresztül együtt készültünk Fromula Kite versenyekre, 2x is együtt voltunk világbajnokságon. Ott nem sikerült felállnunk a dobogóra, viszont neki most egyből a legfelső fokra sikerült felállni snowkiteban.

A többszörös magyar sícross bajnok úgy döntött, hogy kipróbálja magát snowkiteozásban. Egyből az olaszországi (racassarioi) GPS Backcountry világbajnokságra utazott. A 4 napos versenyen 3 nap volt elég szél ahhoz, hogy futamokat tartasanak. Végül a női sí kategóriában megszerezte az 1. magyar KiteSport világbajnoki címet.

Hallgassátok meg a rövid élménybeszámolót! Kedven részünk benne:

Sz. V.: – A felszerelés, amit a formula kite osztályban használunk, nem működött tökéletesen a havas kondíciók közt.

D.T.: – Nem tudtatok volna a két irányító rendszerből egy jót készíteni?

Sz. V.: – Tomi, 3000 méter magasan voltunk 3 gyerekkel, akik közben síeltek. Legkisebb dolgom is nagyobb volt mint a szerelgetés…